Erentay Eğitim Danışmanlık Kurumunun; okullar ve öğrenci grupları ile her yıl yürütmekte olduğu  "Bilim Atölyeleri" programları kapsamında, 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı faaliyetleri başlamıştır. 
 30 Nisan 2016 tarihinde Ankara, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezinde Bilim ve Çevre Temalı 3. Uluslararası Çocuk Zirvemizi gerçekleştirdik. Zirvemize Türkiye'nin her yerinden katılan yüzlerce öğrenci ve öğretmen, okul standlarında çalışmalarını sergilediler, bilim gösterileri gerçekleştirdiler. Öğretmenler atölye çalışmaları yaptılar. Zirvemizde yer alan Finlandiya ve Macaristan'dan öğrenci projelerinin yanı sıra, Çerkes Halk Dansları Topluluğu ve Türkiye'nin değişik yörelerinden çocuk halk dansları toplulukları gösteriler gerçekleştirdiler. Öğrenci ve öğretmen delegeler, gerçekleştirilen törenle uluslararası diplomalarını aldılar. 
 2015 Yılı Mayıs ayında S.O.S. Proje Okullarımız ile Viana do Castelo'daydık. UNESCO, International Hands on Science Network ve Avrupa Fizik Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen Bilim ve Işık Festivalinden toplam yedi uluslararası ödülle döndük.  
 S.O.S. Proje Okullarımızın sunumları için , 2014 Yılı Temmuz ayında Portekiz'de gerçekleştirilen Uluslararası Hands on Science Konferansında özel bir gün ayrılmış olup, öğrenci ve öğretmenlerimiz burada proje uygulamalarını sunacaklardır.
S.O.S. Projemiz Dünya'yı Etkileyen 'Büyük Fikirler' Arasında!...

Uluslararası S.O.S. Projemiz, 9-13 Ekim 2013 tarihleri arasında A.B.D.'de gerçekleştirilecek olan 42nd NAAEE Conference 'Great Ideas'  Bölümünde sunulmak üzere davet almıştır.  Konferans otoritelerince çevre konusunda geniş ölçekli etki yaratan altı büyük fikir'den biri olarak görülen S.O.S. Projemizi Nilgün Erentay A.B.D.'de gerçekleştireceği bu sunum ile tanıtacaktır.
Slovakya'da 10. Uluslararası 'Eller Bilimde' Konferansı'na katıldık. 

Erentay Eğitim Danışmanlık kurucusu Nilgün Erentay,  1-5 Temmuz, 2013 tarihleri arasında Slovakya'da gerçekleştirilen 10. Uluslararası 'Eller Bilimde' Konferansı'na katılarak bilim gösterileri ve proje sunumları gerçekleştirdi. 
Romanya'dan üç Uluslararası Ödül İle Döndük!...

İstanbul'dan Arel Koleji, İzmir'den Ekin Koleji ve Antalya'dan Aqua Kids Science Club Öğrencilerimizden oluşan üç grubumuz, Erentay Eğitim Danışmanlık Kurumu'nun koordinatörlüğü ile 18-21 Nisan 2013 tarihleri arasında Romanya'da düzenlenen Avrupa Birliği 'Stars of Science- Bilimin Yıldızları' yarışmasına katıldılar. Okullarımız bu yarışmada iki adet ikincilik ve bir adet birincilik ödülü aldılar. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bilim gösterileri ve proje sunumları uluslararası jüri tarafından büyük takdir ile karşılandı.
6 Nisan 2013 tarihinde TED Çankaya Üniversitesi'nde gerçekleştirilen 'Fen Bilimleri Öğretmenleri 2. Paylaşım Semineri'ne katıldık. Türkiye'nin her yerinden seminere katılan Fen Bilimleri Öğretmenlerine Uluslararası S.O.S. Projemizi konu alan bir sunum gerçekleştirdik ve 'Genç Bilimciler Gezegenimiz İçin İş Başşında' Kitabımızı tanıttık.  Okul Öncesi yaş gruplarına yönelik  Uluslararası sertifikalı 'Junior Naturalist'  Bilim ve Doğa Eğitimi Programı 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı uygulamaları için kurumların başvuru kayıtları alınmaktadır. Program hakkında ayrıntılı bilgiye; nirentay@gmail.com  ve /veya 0536 881 89 72 numaralı telefondan ulaşılabilir.
ULUSLARARASI S.O.S. PROJESİ BAŞVURU ÇAĞRISI

Türkiye genelinde ilk ve ortaokulların 4., 5.,ve veya 6. sınıflarına yönelik

Uluslararası S.O.S. Projesi yeni dönem kayıt süreci başlamıştır.

Gönüllü öğretmen ve okulların  nirentay@gmail.com adresinden

veya 0536 881 89 72 numaralı telefondan  

Proje koordinatörlüğü ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.
 I. Uluslararası Çocuk Zirvemiz, Antalya Akdeniz Üniversitesi'nin ev sahipliğinde 20 Ekim 2012 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Türkiye’de bir ilk olan Bilim ve Çevre Eğitimi temalı I. Uluslararası Çocuk Zirve’sine Türkiye’nin farklı illerinden katılan ilköğretim okulları, bilim-sanat merkezleri, okul öncesi eğitim kurumları ve Antalya ilinden katılan çocuklar gün boyu özgün sunumlar, çeşitli deneysel çalışmalar ve gösteriler gerçekleştirdi, yurt içi ve yurt dışından katılan öğretmenler ve akademisyenler eşliğinde eğlenceli atölye çalışmaları yaptılar ve sergiler açtılar. Zirve’de ayrıca; Romanya, Filistin ve Portekiz’den katılan öğrencilerin bilim ve sanat çalışmalarına yer verildi. Zirve kapsamında ‘Çocuk Gözüyle Doğa’  başlıklı Uluslararası Fotoğraf yarışmasına Dünya’nın çeşitli ülkelerinden katılan 9-15 yaş grubu çocukların eserlerinden oluşan sergi, gün boyu diğer etkinliklerin yanı sıra tüm ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. 
ERENTAY Eğitim Danışmanlık - NEVA Sanat ve Gelişim Merkezi işbirliği ile 13-19 Ağustos 2012 tarihleri arasında Kısa Dönem Yaz Bilim Okulu gerçekleştirilecektir. Etkinlikte bilim atölyeleri ve doğa gezileri yer alacaktır.
Uluslararası S.O.S. Projesi V. Koordinasyon toplantısı, Bursa, ÇEK Özel 3 Mart İlköğretim Okulu'nda 15-16 Haziran 2012 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir. S.O.S. Projesi Genel Koordinatörü Nilgün Erentay, toplantıya çeşitli illerden katılan proje sorumlusu öğretmenler ile iki gün süren yoğun paylaşımlarda bulunmuştur.
Uluslararası S.O.S. Projes IV. Koordinasyon toplantısı 19-20 Mayıs 2012 tarihlerinde Bolu, Atatürk İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirilmiştir. S.O.S. Projesi Genel Koordinatörü Nilgün Erentay, Türkiye'nin çeşitli illerinden toplantıya katılan proje sorumlusu öğretmenler ile payaşımlarda bulunmuştur.
  17-21 Ekim 2012 tarihlerinde düzenlenecek olan 9. Uluslararası Eller Bilimde Eğitim Konferansımızın kapsamında Antalya Akdeniz Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek   I. Uluslarası Çocuk Zirve'mize Türkiye ve yurt dışından başvuru alımları başlamıştır. Okul öncesi ve ilköğretim kurumlarından öğretmen-öğrenci bireysel ya da  ekip proje ve uygulama özetlerinin gönderimi ve başvuru koşulları ile ilgili bilgiye; www.hsci2012.org  adresinden ulaşılabilir.
• Uluslararası S.O.S Projesi III. Koordinasyon toplantısı, İstanbul ÖZEK Kadıköy Koleji’ndeTürkiye’nin çeşitli illerinden katılan okul idarecileri ve proje rehber öğretmenleri ile 6-7 ve 8 Nisan 2012 tarihlerinde gerçekleştirildi.
• I. UluslararasıÇocukZirvesi’ne Antalya ilinden delege okullar olarak katılacak olan sekiz okul öncesi eğitim kurumu ile ‘S.O.S Genç Bilimci Eğitim Programı’ çalışmaları başlatılmıştır.
• Avrupa Birliği Gençlik Programları çerçevesinde Ankara’da 24 Şubat-03 Mart 2012 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz Gençlik Eğitim Semineri’nde  "Çevre Problemleriyle Savaşta Gönüllülüğün Önemi" başlıklı Eğitim Atölyesi çalışmalarını yürüttük
11 Ocak 2012 tarihinde TRT Anadolu-'Hayatın Renkleri' Programı kapsamında gerçekleştirilen Canlı Yayında Nilgün Erentay, Uluslar arası S.O.S Projesini tanıtarak, çocuklar için bilim ve doğa eğitiminin önemi ve etkileri üzerinde durdu. S.O.S Projesine Türkiye'nin çeşitli illerinden katılan okulları ve bu okullarda öğrencilerin gerçekleştirdikleri etkinlikleri dile getirdi. Programa Ankara Yenituran İlköğretim Okulu'ndan katılan iki öğrenci Nilgün Erentay ile birlikte proje kapsamında yapılan gösteri deneylerinden bir tanesini kameralar önünde gerçekleştirdiler.
Uluslararası S.O.S Projemize Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden katılan 34 ilköğretim okulu ile birlikte 2011-2012 Eğitim-öğretim yılı uygulamalarımızı başlatmış bulunuyoruz...
1 Kasım 2011'de Samsun İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün davetlisi olarak 'II. İlkadım Çevre Eğitimi'nde İyi Örnekler Çalıştayı'na katıldık. Uluslararası S.O.S Projemizi tanıtarak uygulamalarımızdan örnekleri sunduk.
20 Haziran-01 Temmuz 2011 tarihleri arasında Antalya ilindeki çeşitli okullardan ilköğretim I. ve II. kademe öğrencilerinin katılımı ile Akdeniz Üniversitesi’nde TUBİTAK Doğa Bilimleri Okulu  ‘Bilim Atölyesi’  çalışmalarını iki ayrı dönem halinde  yürüttük...

Devamı için tıklayınız
28 Temmuz 2011’de Antalya Levo Daddy Çocuk Kulübü’nde okul öncesi yaş grubu çocuklar ile ‘Sihirli Deneyler Atölyesi ‘ gerçekleştirdik...

Devamı için tıklayınız
06-07 Ağustos 2011’de Antalya Real’de iki gün süre ile ‘Çocuklar için Hafta Sonu Bilim ve Doğa Şenliği’ düzenliyoruz…
02-10 Eylül 2011’de Ankara’da Avrupa Birliği Gençlik Programları çerçevesinde ( European Union Youth in Action)  oluşturduğumuz Gençlik Eğitim Semineri’nde ‘Sosyal Dışlanmaya Karşı Gönüllülüğün Desteklenmesi’  (Training Course “Promoting Voluntarizm Against Social Exclusion’-  Action 4.3 ) Eğitim Atölyesini yürütüyoruz…
İlköğretim öğrencileri ile gerçekleştirdiğimiz uluslar arası bir doğa ve bilim eğitimi projesi olan  S.O.S. Projesi uygulamaları, 15-17 Eylül 2011 tarihleri arasında Slovenya’da gerçekleşecek olan Uluslar arası Hands on Science Konferansında sunulmak ve bildiriler kitabında yayımlanmak üzere kabul almıştır.
Web sitemiz yayına girmiştir. Hoş geldiniz…
II. Kitabýmýz yayýmlandý.
Sipariþ için: nirentay@gmail.com
0536 881 89 72
 Amacýmýz

 Vizyonumuz

 Misyonumuz

 Eðitimlerimiz

 Projelerimiz

 ÖnerilerinizGüncel Haberlerimiz
 
2. Avrupa Bilim Festivali
3. Uluslararası Çocuk Zirvemiz
ULUSLARARASI BİLİM ve IŞIK FESTİVALİNDE BÜYÜK ÖDÜL
S.O.S. PROJE OKULLARIMIZ ULUSLARARASI BİLİM VE IŞIK FESTİVALİNDEN YEDİ ÖDÜLLE GELDİ!...
AVRUPA'NIN EN BÜYÜK BİLİM FESTİVALİNDE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETTİK
Portekiz Bilim Eğitimi Konferansı
2. Çocuk Zirvesi
S.O.S. Projemiz Dünya Çevre Konferansı’ , ‘Büyük Fikirler’ Bölümünde Sunulmak Üzere Davet Aldı!

           
Hoþ geldiniz!…

Sitemiz ve içeriðinde yer alan tüm çalýþmalar; gezegenimizde sürdürülebilir yaþam, saðlýklý çevreler ve koþulsuz sevgi ile yüklü iklimler yaratýlmasýna katkýda bulunmaya adanmýþtýr.

Gelecek aslýnda bugündür!. Hemen yaný baþýmýzdadýr. Çocuklarýmýzdýr. Aslýnda her çocuk, koþulsuz sevgi ile yüklü iklimleri kendi varlýðý ile bizlere sunan yepyeni bir gezegendir. Biz yetiþkinlere düþen, o gezegeni keþfetme çabasýnda olmaktýr.

Çocuk, en erken yaþlardan baþlayarak görebildiði, dokunabildiði, duyabildiði kýsacasý duyularýný kullanabildiði, merak ettiði, gözlemleyebildiði ve test edebildiði ortamlarda çok daha hýzlý ve kalýcý bir öðrenme gerçekleþtirebilir.

Öte yandan çocuk, öðrendiði bilgileri sorun çözmek için kullanarak yaþamý anlamlandýrmak üzere kendisine rehberlik edecek bir yol haritasý oluþturur. Sorgulama, tartýþma, iþbirliði yöntemlerine dayalý etkileþimli eðitim ortamlarýnda disiplinler arasý bakýþ açýsýyla ele alýnan eðitsel süreçler, onlarýn Dünya’ya karþý meraklarýný ve bilme isteklerini arttýrýr. 

Gerçek yaþamýn pratik ve doðal bir etkinliði olarak günlük yaþamdan örnekler ile deneyimlenen bilimsel süreçler, onlarý deney yapmak ve soru sormak için yüreklendirir.

Tematik grup atölyelerinde ve öðrenme ortamýný bizzat kendisi bizlere sunan doða gezileri ve alan çalýþmalarýnda deneyimlerin paylaþýlmasý, çocuklar arasýnda bir topluluða ait olma duygusunu pekiþtirir.

Bu çalýþmalar, onlarýn demokratik tartýþma ortamlarý oluþturabilmelerine katkýda bulunurken ayný zamanda çevre ve doðaya yönelik farkýndalýklarýný ve koruma bilinçlerini arttýrýr. Ekolojik kimlik ve sorumluluk geliþiminde onlara destek olur. 

Erentay Eðitim Danýþmanlýk kurumunun okul öncesi ve ilköðretim yaþ grubu baþta olmak üzere çocuklar, gençler, aileler ve tüm danýþanlarý ile birlikte çýktýðý yaþayarak öðrenme’ yolculuðunda referans noktalarý; bilim, doða, sanat, yaratýcýlýk, koþulsuz sevgi ve sürekli paylaþýmdýr.

Ulusal ve küresel kavrayýþa sahip, evrensel deðerleri içselleþtirmiþ, kendisi ve Dünya ile barýþýk,  bilimsel yöntemler ile sorgulayan, araþtýran, analiz eden ve çözümler sunan, ekolojik kimlik ve sorumluluk kazanmýþ, yaratýcý ve paylaþýmcý genç kuþaklarýn yetiþmesine katkýda bulunmak için çýktýðýmýz bu yolculukta,

Sizleri yanýmýzda görmeyi diliyor, sürdürülebilir yaþam, saðlýklý çevre ve sevgi dolu bir Dünya için

Birlikte  el ele verelim diyoruz….

Hep sevgiyle kalýn…

Nilgün Erentay

Eðitim hizmetlerimize buraya týklayarak ulaþabilirsiniz.

www.bizcocuklariz.com geleceðin bilim adamlarý burada buluþuyor!!!